Rasmus Emilsson

7324

Nya ägare till radhus i Lindö, Norrköping - 4 200 000 kronor

Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani. Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur. Presidenti Ilir Meta ka pritur sot në takim ambasadorin e Meksikës në Shqipëri, Carlos Eugenio Garcia de Alba Zepeda, me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale. Në një mesazh në “facebook”, Meta thekson se i ka kërkuar ambasadorit meksikan që Meksika të liberalizojë regjimin e vizave për shtetasit shqiptarë. Mesazhi i Metës: Pata kënaqësinë të … Analisti Carlo Bollino thotë se në Shqipëri shëndetësia është falas, dhe sipas tij problem është korrupsioni i mjekëve. I ftuar në Open, ai tha se nëse mjekët nuk marrin para nga pacientët, shëndetësia është falas ashtu siç premtoi qeveria. Karlo Bollino: Me shëndetësi falas nënkuptojmë që qytetarët nuk paguajnë një shërbim por e paguan shteti.

  1. Hur mycket vätska får man ta med sig på flyget
  2. Team bradley
  3. Dsv road stockholm
  4. Blödning vid klimakteriet
  5. Boka tid for synundersokning korkort
  6. Lagsta ranta pa lan
  7. Erasmus rentrée 2021
  8. Oren ishii
  9. Bokföra upplupen skattefordran
  10. Hagstrom forstarkare

Aktualitet. Situata e Covid në Shqipëri, Skënder Brataj: Ja çfarë do të ndodhë në fund të muajit prill. Na ndiqni ne rrjetet tona sociale. 64.4k Fans; Një vit që prej fillimit të pandemisë së COVID-19 në vendin tonë shifrat e të infektuarve vijojnë të mbeten të larta. Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero, këtë të martë ka folur për situatën e pandemisë në vend, rastet e reja dhe respektimin e masave të Covid-19. 2021-03-14 Kanë mbërritur në vendin tonë 10 mijë doza të vaksinës Sputnik, dhuratë nga Emiratet e Bashkuara Arabe. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Ministri i Shtetit për Rindërtimin Arben Ahmetaj, të pranishëm në Aeroportin e Rinasit, vlerësuan ndihmën e Emirateve të Bashkuara, ndërsa u shprehën se priten doza të tjera vaksinash nga negociatat që po zhvillohen.

Anette Nöjd

Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani  Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans Kjo e gjitha kishte nisur pas marrëveshjes së Kumanovës dhe në pajtim me  Dejt vrinnevi. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh.

Escort Stenared

Aktualitet ne shqiperi

Thellësia e tërmetit ishte 10 km. Tërmeti u ndje në Greqinë veriore dhe jugore. I ftuar në “Shqip Show nga Rudina Xhunga, në Dritare Tv, Drilon Çupi, specialist i mjekësisë interne dhe urgjencës në Gjermani, ka folur për faktin se duhet të ketë një sistem të posaçëm për të tërhequr të gjithë specialistët që duan të kthehen për të dhënë kontributin e tyre në Shqipëri Aktualitet / 10 Prill, 18:21 Situata e COVID në Shqipëri! Shtohet lehtë numri i infektimeve të reja; 6 humbje jete në 24 orët e fundit Aktualitet Ngjarja horror në Kavajë/ Javën e ardhshme kishin seancën e fundit të divorcit, zbardhet për çfarë e akuzonte gruaja Bilbil Shirjan, i cili e dogji sot të gjallë brenda makinës Pas kontrollorëve të aeroportit, paralajmërohet tjetër grevë në vend: Po na bëhet grusht shteti! Pacientët që kanë humbur jetën për shkak të kompliklacioneve të coronavirus janë të moshave 54-82 vjeç. Në Shqipëri deri tani kanë humbur jetën 2045 persona, që nga fillimi i pandemisë, kurse qarku më i prekur vijon të jetë Tirana.

Aktualitet ne shqiperi

Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi. Kanë mbërritur nga Turqia në Shqipëri 192 mijë doza vaksinash kineze "Sinovac". Qeveria njoftoi se ka siguruar gjithsej një milion doza vaksinash kineze “Sinovac” kundër COVID-19, duke negociuar me një kompani turke të autorizuar për distribuimin e tyre. Nga Rinasi, kryeministri Rama tha se objektivi madhor është që të vaksinohen të gjithë qytetarët brenda pranverës Gjatë vitit 2016 numri i të papunëve në Shqipëri ishte 207.770 persona. E thënë në përqindje, papunësia në grup-moshën 15-64 vjeç është 15.6%. Interesant është fakti se papunësia te meshkujt është 1.8% më e lartë se te femrat e së njëjtës grup-moshë.
Giraff tunga

Aktualitet ne shqiperi

Gjatë vitit 2016 numri i të papunëve në Shqipëri ishte 207.770 persona. E thënë në përqindje, papunësia në grup-moshën 15-64 vjeç është 15.6%. Interesant është fakti se papunësia te meshkujt është 1.8% më e lartë se te femrat e së njëjtës grup-moshë.

Për shkak të dyshimeve se mutacionet e covid-19, si variant britanik kanë prekur vendin tonë, ISHP ka dërguar prej javësh mbi 40 kampione në një laborator në Londër. Aktualitet Pandemia në Shqipëri/ Shënohen 125 infektime të reja dhe 4 viktima nga COVID, ja shpërndarja gjeografike e rasteve aktive L.M/ FlashNews.al - 12 April, 2021 0 Disa prej tyre janë ekstraduar në Turqi, por ndryshe ka ndodhur me Selami Simsek. Gjykata e ka liruar nga burgu dhe tashmë është në pritje të azilit politik, pasi i është refuzuar dy herë. Një lëkundje e magnitudës 6.0 ballë të shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 11 të mëngjesit në Greqi.
Toyota vargas

carl-michael eide
blekingetrafiken saldo
youtube how much money per view
så krollilja
kommunikationshjälpmedel autism

Göteborgs Centralstation

Shkuan për të vizituar të afërmin që u plagos nga polici në Mamurras, shoqërohen dy persona tek Trauma. Lexo lajmin e plote. Aktualitet. Përplasen automjetet në Përrenjas,5 të plagosur, një grua në gjendje kome.

Goda nyheter singlar- kärlek finns nu på recept

Në mënyrë të shpejtë dhe të verifikuar me disa burime ju do të gjeni lajme nga politika e vendit dhe e rajonit, informacione ekonomike, dokumente dhe dossier, intervista dhe lajme ekskluzive nga bota kulturore, të shkruara nga gazetarët më të përzgjedhur.

2021-03-12 Sipas një raporti të Komisionit Ekonomik për Europën ne Kombet Read more.